Golf vjen me një risi për adhuruesit e saj – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Golf vjen me një risi për adhuruesit e saj

15:37 | 02 Janar 2018

Ekspertët nga agjencia gjermane Auto Motor und Sport, në bazë të hulumtimeve raportojnë se Golfi ri që lansohet brenda dy vitesh do të jetë shumë i fuqishëm dhe me trup aerodinamik.

Volkswagen ka konfirmuar se makinat nga kjo linjë prodhimi do t’i kenë nga 50 kilogramë më pak, fal platformës së re të ndërtimit, transmeton Telegrafi. Në të njëjtën kohë, është thënë se do të kursejë më shumë lëndën e djegshme.

“Inxhinierët e angazhuar në VW, do të dalin me një makinë që nuk e kemi parë deri më tani, që ka fuqi të mëdha përbrenda dhe lehtësi në lëvizje shkaku i trupit aerodinamik”, thuhet në raport.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!