Grabitësit në ‘Rinas’, purg i përjetshëm për njërin nga grabitësit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Grabitësit në ‘Rinas’, purg i përjetshëm për njërin nga grabitësit

16:03 | 14 Nëntor 2017

Burgimi i përjetshëm për Klement Çala. Ky është vendimi që ka dhënë Gjykata e Krimeve të Rënda Çalën.

Ai u arratis nga burgu i Greqisë në 2013-n si dhe është person i kërkuar për grabitjet e blindave me para në Rinas.

Vendimi për Çalën është dhënë në mungesë nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Prokurori Besnik Muçi kërkoi burg përjetë. Vendimi përfundimtar për Çalën është 25 vite burg për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!