Griezmann- Manchester United, këtë nuk e priste askush të ndodhte – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Griezmann- Manchester United, këtë nuk e priste askush të ndodhte

13:52 | 13 Tetor 2017

Filipe Luis beson se ylli,Antoine Griezmann mund të rinovojë kontratën e tij të tanishme në klub në vend që të kërkojë një lëvizje larg klubit, transmeton ORAinfo.

Futbolli francez ishte i lidhur me një lëvizje verën e kaluar, por për shkak të ndalimit të transferimit të Atletit ai nënshkroi një marrëveshje të re – por jo në jetëgjatësi – në klub.

“Ai është një djalë që flet me qartësi”, tha Luis këtë javë në një intervistë me El Mundo.

“E kam parë shumë herë që lojtarët flasin kur duan më shumë vëmendje, ndoshta ata ndjejnë se nuk vlerësohen si duhet ose nuk marrin atë që meritojnë.

“Ai është një lojtar i cilësisë dhe do të ketë pasur shumë oferta nga klube të tjera të larta dhe ai do të dëshirojë të jetë në pagën dhe vlerën më të madhe, për shkak të asaj se sa mirë është ai.

“Por kjo është mjaft e drejtë, pasi ai është duke bërë një punë të madhe këtu dhe përfundimisht do të vendoset nga bisedimet midis klubeve.

“Ai donte të qëndronte në Atletico dhe është i lumtur, ai mund të mbetet këtu shumë më gjatë”, ka përfunduar Luis.

Ylli francez ka kohë të gjatë që është duke u kërkuar nga ekipi gjigant i Manchester United./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!