Gurabija dy ngjyrëshe – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Gurabija dy ngjyrëshe

20:15 | 20 Prill 2017

Përbërësit

150 gr gjalpë
gjysme gote vaj vegjetal
gjysme gote sheqer pluhur
1 gote jogurt
1 vezë
1 Pluhur pjekje
miell
3 luge te gjelles kakao

PËRBËRËSIT E KOKOSIT
2 vezë
1 gote kokos
3 luge te gjelles sheqer pluhur

PËRBËRËSIT E MOLLËS
3 molla
1 luge te gjelles kanellë
3 luge te gjelles sheqer

Hapat

1

I përzieni të gjithë përbërësit dhe përfitoni një brumë të bute.

2

Brumin e ndajmë në dy pjese, njërës i vendoset kakao dhe nga kjo glazurë përfitojmë dy bruma me kakao.

3

Brumin e shtrijmë dhe ia jepni formën e dëshiruar duke ia vendosur përbërësit e mollës.

4

Në temperaturë 180 grade celsius i pjekeni, pas daljes nga furra i hidhni sheqer pluhur.

5

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!