Gurabija me tre përbërës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Gurabija me tre përbërës

15:53 | 12 Shkurt 2018

Përbërësit
1 gotë vaj vegjetal
1 shllag krem
2,5 gota miell

Hapat

1 Të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni mirë.

2 Brumin e përfituar e ndani në 3 pjesë, secilës pjesë mund tia shtoni përbërësit tuaj të dëshiruar.

3 Gurabijave ia japni formën e rrumbullakët dhe i rëndisni në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4 Pas pjekjës gjysmë çokollate e shkrini dhe ia vendosni përmbi së bashku me një copë të lajthisë.

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!