Gurabija të Nënës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Gurabija të Nënës

20:08 | 18 Prill 2017

Përbërësit

3 vezë
2 gota sheqer
1 gote qumësht
1 gote vaj vegjetal
1 gote jogurt
2 portokall te grire
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
6 gota miell

Hapat

1

Vezët, sheqerin, qumështin, jogurtin e derdhim në një enë të thelle dhe i përziejmë.

2

Miellin fillojmë ta shtojmë dale nga dalë dhe e përziejmë me dorë, ia formën gurabijeve.

3

Pastaj i zhytem në sheqer, i lyejmë me vaj vegjetal dhe i vendosim në letrën e pjekjes.

4

Në temperature 160 gradë celsius i pjekim.

5

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!