Guradiola me deklaratë skandaloze për Federatën e Argjentinës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Guradiola me deklaratë skandaloze për Federatën e Argjentinës

22:25 | 10 Gusht 2018

Nuk mbyllen polemikat në lidhje me pasardhësin e Sampaoli në stolin e Argjentinës. Këtë herë ka qenë Pep Guardiola që ka përgënjeshtruar fjalët e shefit të Federatës Argjentinase të Futbollit.

Claudio Fabián Tapia, duke përdorur një ton aspak miqësor.

Numri 1 i futbollist argjentinas kishte thënë pak ditë më parë se kishte pasur një bisedë me Guardiola, por duheshin shumë parà për ta marrë.

Trajneri i Manchester City tha: “Më vjen shumë keq për këto fjalë, ashtu nga Argjentina nuk ka folur kurrë me mua apo me përfaqësuesit e mi. Ai nuk e di pagën që unë marr. Nuk është e ndershme sjellja e tij. Duhet ta gjejë trajnerin në Argjentinë, ky është mendimi im, sepse ka trajnerë shumë të mirë nga Argjentina.”

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!