Hapën 190 mijë vende pune – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Hapën 190 mijë vende pune

19:39 | 06 Dhjetor 2017

Punëdhënësit amerikanë kanë hapur 190,000 vende të reja pune në muajin nëntor, njoftoi Agjencia Private të Punësimit, raporton ADP.

Rritja e tillë e punësimit, pasoi një rritje më të madhe të punësimit në muajin tetor, ku ishin hapur 235,000 vende të reja pune.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!