Haradinaj me 36 këshilltarë politik – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Haradinaj me 36 këshilltarë politik

15:56 | 07 Gusht 2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shënuar rekord në emërimin e këshilltarëve politik. Me emërimin e fundit të Albena Reshitajt, numri i këshilltarëve politik në Zyrën e kryeministrit ka arritur në 36 sosh.

Sipas analistit Agron Demi, mbi gjysmë milioni euro do të shkojnë në vit vetëm për këshilltarët e Haradinajt, shkruan ORAinfo.

“Mbi 578 mijë euro në vit për me këshillu Kryeministrin dhe zëvendëskryeministrat, të cilët edhe ashtu veprojnë sipas tekeve të tyre”, ka shkruar Demi në rrjetin e tij social, facebook. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!