Higuain flet për kthimin e Ibrahimovic te Milani – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Higuain flet për kthimin e Ibrahimovic te Milani

15:49 | 18 Tetor 2018

Milan të dielën do të përballet me Interin , me Gonzalo Higuain të vendosur për të luajtur në derbin e tij të parë të qytetit.

Argjentinasi u largua nga Juventusi për Milanin gjatë verës, në një marrëveshje që lidhi gjithashtu kalimin e Mattia Caldara për Leonardo Bonucci gjithashtu.

Duke folur për La Gazzetta dello Sport përpara derbit, Higuain i dha mendimet e tij për kthimin e mundshëm të Zlatan Ibrahimoviç në klub, pasi u njoftua se avancimi i sulmuesit suedez mund të ishte gati të largohej nga Los Anxhelos.

“Duke pasur parasysh se ata janë gjëra për të kërkuar kompaninë, unë vetëm mund të them se unë dua të ndaj këtë fushë me lojtarët e mëdhenj, dhe ai është një lojtar i madh”, tha ai

Kjo sugjeron se Higuain mund të jetë më shumë se i gatshëm për të punuar së bashku me Ibrahimovicin, ish sulmuesin e Milanit dhe Manchester United. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!