Higuain pranon kalimin te Chelsea, por ka një problem – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Higuain pranon kalimin te Chelsea, por ka një problem

14:50 | 12 Korrik 2018

Gonzalo Higuain është zyrtarisht në shitje nga Juventus dhe lojtari tashmë ka thënë se është i interesuar të shkojë te Chelsea.

Argjentinasi shënoi 16 gola në sezonin e kaluar, por u vu nën vëzhgim për të mos pasur një ndikim në lojërat masive të Ligës së Kampionëve, përcjell ORAinfo.

Ai është i tepërt ndaj kërkesave tani që Cristiano Ronaldo është bashkuar nga Real Madridi për një vlerë prej105 milionë eurove.

30-vjeçari mund të lëviz nga klubi nëse ofrohen por të 55 milionë euro, çmimi i cili do të lejojë Giuseppe Marotta dhe Fabio Paratici të shmangin humbjen e parave mbi Argjentinën, që u kushtoi atyre 90 milionë euro dy sezone më parë.

Ish-lojtari i Real Madridit i ka thënë Fali Ramadanit – ndërmjetësi që ndihmon Chelsean ta mbyllë marrëveshjen – se ai dëshiron të shkojë në Stamford Bridge.

Higuain ka një kërkesë për Chelsean që mos të ofrojë më pak se 7 milionë euro pagë për të. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!