Hoti kërkon rivendosjen e Flamurit të Kosovës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Hoti kërkon rivendosjen e Flamurit të Kosovës

11:29 | 14 Shkurt 2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka thënë se LDK e mbështetë rivendosjen e flamurit shtetëror tek rrethi, sa më lartë e dinjitetshëm.

Sipas tij, ky flamur duhet të vendoset në çdo institucion publik, sipas protokollit të shtetit.

Ky është postimi i tij i plotë:

“LDK e mbeshtet rivendosjen e Flamurit te shtetit te Kosoves tek rrethi – sa me lart e dinjitetshem. Ky flamur duhet te vendoset ne cdo institucion publik, sipas protokollit te shtetit.

Ne cdo cep te botes qe te valoje Flamuri Kosoves, aq me krenare do te jete Shqiponja dykrenore e Ismail Qemail Vlores.

Dhe, me ndihmen e miqve, do ta veme Flamurin e Kosoves edhe ne OKB, ashtu sic e deshironte dhe kerkonte edhe Presidenti Rugova”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!