Hoti: Nëse nuk do ta kundërshtonin disa politikanë Demarkacionin, puna e vizave do të kryej më herët – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Hoti: Nëse nuk do ta kundërshtonin disa politikanë Demarkacionin, puna e vizave do të kryej më herët

18:18 | 18 Korrik 2018

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka thënë se rekomandimi pozitiv për liberalizimin e vizave nga Komisioni Evropian është lajm i mirë, megjithëse mund të vinte shumë më herët.

Kjo punë do të mund të kryhej para tri vitetve, por është mirë që erdh lajmi”, ka thënë Hoti

Sipas, Hotit, qeveria e kaluar e drejtuar nga LDK ka përgatitur terrenin që të dalë një rekomandim pozitiv nga Komisioni Evropian.

Hoti tha në InfoMagazinë se po të mos kundërshtonin disa politikanë me ngulm ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi, ky stad do të ishte kaluar shumë më herët.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!