Hulumtuesi i Bitcoin dhe Ethereum me paralajmërim për investitorët – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Hulumtuesi i Bitcoin dhe Ethereum me paralajmërim për investitorët

09:52 | 10 Shkurt 2018

Drejtori i hulumtimit në Qendrën e monedhave, Peter Van Valkenburgh, ka lëshuar një paralajmërim për investitorët potencialë të ‘letrave më vlerë’ dhe monedhave virtuale.

Komisioni i Letrave me Vlerë dhe të ardhurave të Hong Kongut (SFC) zbuluan disa letra paralajmëruese për shkëmbimet e fshehta të disa agjencive të cilat shesin produktet e tyre, në këmbim të Bitcoin dhe Ethereum .

Ky veprim është pjesë e një përpjekjeje për të paralajmëruar investitorët rreth rreziqeve të tregtimit në valutat virtuale.

Valkenburgh ka thënë se “Këto agjenci bëjnë të pamundurën për të bindur njerëzit të jenë pjesë e tregtimit e mallit të tyre në këmbim të monedhave virtuale”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!