Humb betejën me kancerin, vdes aktorja e njohur – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Humb betejën me kancerin, vdes aktorja e njohur

15:12 | 13 Shkurt 2018

Ylli i Broadway dhe kandidatja e pesfishtë për çmimin “Tony” Jan Maxwell ka vdekur. Ajo ishte 61 vjeç.

Burri i saj, aktori dhe dramaturgu Robert Emmet Lunney, thotë se ajo vdiq të dielën në shtëpinë e saj në Manhatan pas një beteje të gjatë me kancerin, shkrun Associated Press.

Maxwell bëri debutimin e saj në Broadway si një studiuese e muzikës në vitin 1989, përcjell Indeksonline.

Ajo mori pesë nominime për Tony Award gjatë karrierës së saj, e para në 2005 për muzikën “Chitty Chitty Bang Bang”. Ajo gjithashtu u emërua për punën e saj në “Coram Boy” në vitin 2007, “Lend Me a Tenor” dhe ” Familja Mbretërore “, si në 2010, ashtu edhe në” Follies “në vitin 2012.

Maxwell gjithashtu u shfaq në ekran të vogël në episodet e shfaqjeve duke përfshirë “Ligji dhe Rendi”, “Të Gjithë Fëmijët e Mi”, “Gossip Girl” dhe “Gruaja e Mirë”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Zaimina Vasjari