Humbin jetë pesë persona, ndër ta tre fëmijë nga një aksident në Suharekë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Humbin jetë pesë persona, ndër ta tre fëmijë nga një aksident në Suharekë

14:28 | 08 Korrik 2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth një orë më parë. Si pasojë e një aksidenti në magjistralen Suharekë-Duhël kanë humbur jetën pesë persona ndër ta tre fëmijë.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur mes një veture dhe një autobusi. Përderisa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimave.

Njoftimi i plotë i zëdhënësit të policisë për rajonin e Prizrenit, Hazir Berisha:

Rreth ores 13:21 minuta ne magjistralen Suhareke Duhel ka ndodhur nje aksident i tmerrshem komunikacioni me c’rast kane humbur jeten pese persona: dy te rritur dhe tre femije. Vdekjet jane konfirmuar nga emergjenca e cila ka dale ne vendin e ngjarjes. Aksidenti ka ndodhur ne mes te nje automjeti te llojit BMË dhe nje autobusi, Per informata shtese do te njoftoheni me kohe.

Policia e Kosovës vazdhimisht po bën apel për kujdes në komunikacion.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!