I vrau “Iriqin”, rivali i Aldo Bares kthehet për t’i shuar edhe familjen – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

I vrau “Iriqin”, rivali i Aldo Bares kthehet për t’i shuar edhe familjen

11:58 | 12 Tetor 2017

Laert Haxhiu është personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar i atentatit të djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, e u plagosën dy të tjerë.

Vetëm pak orë nga ngjarja e rëndë në Lushnje ku humbën jetën dy të rinj dhe u plagos nipi i kapos së Lushnjes Aldo Bare, policia shpalli në kërkim autorët.

Një ndër të shpallurit në kërkim edhe edhe Laert Haxhiu.

Por kush është Laert Haxhiu?

Ai nuk është aspak emër i panjohur për policinë. 25 vjeçari është pjesë e bandës rivale të Aldo Bares, ky i fundit kreu i bandës së Lushnjës, në qershor të 2015-ës është arrestuar për trafik droge.

Haxhiu kishte vetëm 8 muaj që kishte dalë nga burgu për vrasjen e anëtarit të bandës së Lushnjës, Gerti Lalës i njohur me nofkën “Iriqi” kur u arrestua në 2015-ën për trafik droge.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!