Ibrahimovic-Suedia, po vjen vendimi ‘bombastik’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Ibrahimovic-Suedia, po vjen vendimi ‘bombastik’

22:09 | 14 Nëntor 2017

Mino Raiola do të “dorëzojë personalisht” Zlatan Ibrahimovic në Rusi 2018 nëse mund dhe do ta marrë atë për të luajtur për vendin e tij për herë të fundit, përcjell ORAinfo.

Super-agjenti ka përfaqësuar Ibracadabra për një kohë të gjatë dhe është gjithmonë afër Suedezit, madje edhe kur ai rimëkëmbet nga një ACL i grisur.

Skandinavët e mposhtën Italinë e lanë jashtë kualifikimit për Rusinë 2018 me një shfaqje mbresëlënëse mbrojtëse në Milano.

36-vjeçari u pensionua në 2016, pasi bëri paraqitjen e tij të 116-të për vendin e tij në Kampionatin Evropian të atij viti.

Duke folur për Expressen nëpërmjet tekstit, Raiola tha se “Nuk mund të them për Zlatan në emër të tij se ai do të thoshte jo nëse do të thirret ekipi kombëtar. Nëse është në dorën time, unë do ta dorëzoj personalisht’,  ka treguar Raiola.

 

Megjithatë, biseda për këtë nuk e ka impresionuar saktësisht ekipin kombëtar, Lars Richt, i cili citohet të ketë thënë:

“Është e qartë se nuk mund të them asgjë për këtë, po festojmë sot dhe nuk po flasim për vitin e ardhshëm. Le të gëzojmë këtë, “tha Richt./ORAinfo/

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!