Ibrahimovic tregon nëse Wenger do t’i bashkohet Milanit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Ibrahimovic tregon nëse Wenger do t’i bashkohet Milanit

15:29 | 09 Nëntor 2018

Raportet më parë këtë javë deklaruan se Zlatan Ibrahimovic dhe LA Galaxy kishin hapur bisedimet në lidhje me një kontratë të re, pas spekulimeve në muajt e fundit se sulmuesi me përvojë ishte i hapur për një rikthim në Evropë, sidomos klubit të tij të mëparshëm te Milani.

Megjithatë, tani Ibrahimovic ka nxitur më tej shtegun proverbial në një intervistë me L’Equipe, përcjell ORAinfo.

“Nëse PSG dëshiron që unë të luaj për klubin sërish duhet të bëj atë që dua. Sepse nëse kthehem në Paris, duhet të jem udhëheqës, është e vetmja rrugë, nuk ka rol tjetër për mua. Jo për tani, unë jam ende një lojtar në biznes dhe dua të vazhdoj të luaj dhe kur zgjedh çfarë të bëj, do ta informoj botën”, ka thënë Ibravimovic.

“Mendoj se ka më shumë gjasa që të kthehem në Mllan krahasuar me Ëenger. Unë nuk mendoj se ai dëshiron të shkojë në Itali dhe të përballet me këtë sfidë. Milan, nuk është një sfidë e lehtë. Unë nuk e di se çfarë do të bëj. E di se shumë klube evropiane janë të interesuara, por jam i lumtur këtu, e dua jetën time, edhe familjen time. Dhe kam nevojë për një sfidë, dhe arsyeja për të vazhduar të luajë. Unë nuk dua të vij në një klub vetëm sepse jam Zlatan Ibrahimovic. Unë dua të arrij dhe të bëj një ndryshim. Kjo është ajo që unë kam bërë gjithmonë, kudo”, ka thënë Ibrahimovic. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!