Iluzioni optik po “çmend” internetin. Si lëvizin pikat, lart dhe poshtë apo anash? – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Iluzioni optik po “çmend” internetin. Si lëvizin pikat, lart dhe poshtë apo anash?

20:08 | 11 Janar 2018

Një iluzion optik i postuar në Reddit po e ndan internetin në dy pjesë.

Në fillim, duket të jenë thjeshtë katër pika të ndezura. Në një inspektim më të afërt, ka në të vërtetë një shumëllojshmëri lëvizjesh që mund të bënin pika.

Për disa pikat duken të lëkunden nga e djathta në të majtë, por të tjerët i shohin ato duke lëvizur lart e poshtë. Ju si i shihni? Në disa momente pikat duken të rrotullohen edhe rreth njëra tjetrës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!