Inter-Milan, publikohet lista e lojtarëve të ftuar – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Inter-Milan, publikohet lista e lojtarëve të ftuar

15:50 | 13 Tetor 2017

Inter dhe AC Milan do të përballen me njëri-tjetrin në derbin e dytë ‘kinez’ në histori, transmeton ORAinfo.

Nerazzurrët dhe Rossonerët kanë pasur një fillim shumë të ndryshëm nga sezoni. Nga njëra anë, Interi është i dyti në tavolinë së bashku me Juventusin me 19 pikë nga 21. Nga ana tjetër, AC Milan humbi tre nga shtatë ndeshjet e tyre dhe janë nga katër të parët me vetëm 12 pikë.

Rossonerët do të jenë pa Nikola Kaliniç i cili nuk është trajnuar së bashku me pjesën tjetër të ekipit këtë javë.

Kroati ka marrë një lëndim dhe do të mbetet jashtë veprimit për derbin dhe ndoshta për ndeshjen e ardhshme të Europa League.

Andre Silva do të niset përpara në vend të sulmuesit kroat. Ndërsa për Interin, Luciano Spalletti do të jetë pa Marcelo Brozovic, i cili u lëndua deirsa ishte në detyrë ndërkombëtare me ekipin kombëtar të Kroacisë. Joao Mario pritet ta zëvendësojë atë pas sulmuesit të vetëm Mauro Icardi.

INTER: Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo; Vecino, Borja Valero; Candreva, Joao Mario, Perisic; Icardi. Traineri: Spalletti.

Ka të ngjarë të fillojë: Vecino 55% – 45% Gagliardini, Dalbert 45% -55% Nagaromo

Të lënduar : Brozoviç, Vanheusden

MILAN: Donnarumma; Musacchio, Bonucci, Romagnoli; Borini, Kessie, Biglia, Rodriguez; Bonaventura, Suso, Andre Silva. Traineri: Montella.

Ka të ngjarë të fillojë: Borini 60% -40% Abate.

Suspenduar: Calhanoglu

I lënduar : Conti, Antonelli

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!