Interi shokon Juventusin, ia rrëmben super lojtarin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Interi shokon Juventusin, ia rrëmben super lojtarin

08:09 | 17 Prill 2018

Inter do të realizojë një përforcim të ri nga Juventus.

Mediat italiane raportojnë se mbrojtësi i majtë, Kwadwo Asamoah është pranë marrëveshjes për transferim te “Nerazzurrët”.

Asamoah ka hyrë në muajt e fundit të kontratës në Juventus dhe do të largohet nga Torino si futbollist i lirë, përcjell lajmi.net.

Asamoah në Inter pritet të përfitojë 3.5 milionë euro në sezon.

Ai gjatë këtij sezoni ka luajtur shpeshherë në krahun e majtë të mbrojtjes, si zëvendësues i Alex Sandros.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!