Ish sulmuesi i Juventusit dhe Italisë dënohet me 6 vjet burg, arsyeja… – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Ish sulmuesi i Juventusit dhe Italisë dënohet me 6 vjet burg, arsyeja…

14:07 | 23 Maj 2018

Prokuroria ka kërkuar 6 vite burg për ish-sulmuesin e Juventusit dhe të Italisë, Vincenzo Iaquinta.

Telashe serioze për Vincenzo Iaquintas, 38-vjeçarin kampion bote me Italinë në vitin 2006.

Në kuadër të procesit gjyqësor “Aemilia”, kundër organizatës mafioze “Ndragheta”, prokuroria ka kërkuar 6 vite burg për ish-sulmuesin e Juventusit dhe të kombëtares së kaltër.

Babai i tij, Giuseppe, rrezikon një dënim shumë më të mirë, deri 19 vite burg, transmeton “SS”.

Organi i akuzës, në përfundim të procesit “Aemilia” për inflitrimin e “Ndraghetas” në Emilia Romagna ka kërkuar dënimin e 151 të akuzuarve për një total 1712 vite burg.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!