Ish trajneri në Premier Liga, po e merr drejtimin e Kilit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Ish trajneri në Premier Liga, po e merr drejtimin e Kilit

21:43 | 12 Tetor 2017

Kili do ta emëroj në javën e ardhshme selektorin e ri.

Kombëtarja kiliane nuk arriti që të kualifikohet për Kupën e Botës, andaj Juan Antonio Pizzi është larguar nga posti.

 Juan Antonio Pizzi quit his post with the national team this week

Për ta zënë vendin e Pizzit, si favorit kryesor po shihet ish trajneri i Manchester Cityt, Manuele Pellegrini, transmeton ORAinfo.

Aktualisht, Pellegrimi është duke e drejtuar skuadrën kineze, Hebei Fortune, por që dëshiron që të largohet nga atje, andaj përvoja e tij e madhe në futboll, ka bërë që Kili t’i filloj bisedimet menjëherë më të./ORAinfo/

 Manuel Pellegrini is the favourite to take over as Chile boss

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!