Ishte shumë e trashë, por tani është një super bombë! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Ishte shumë e trashë, por tani është një super bombë!

10:43 | 10 Shkurt 2018

Ndonëse kishte provuar disa herë, në periudha të shkurtra, gruaja që dikur kishte madhësi XXXL më në fund ka mundur të arrinte qëllimin e saj.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Dominique Montgomery, 22, nga Los Angeles, California, e cila ka thënë se pika kthyese ishte viti 2015.

“Unë isha duke notuar në plazh me disa miq, ndjeheshim mirë, kur papritmas erdhën disa valë të mëdha. Gjithkush arriti të dilte nga uji në disa shkëmbinj, por unë u mbërtheve, sepse unë nuk isha fizikisht në gjendje për të nxjerrë veten time jashtë. Gjithkush u përpoq të më ndihmonte, por isha shumë e rëndë. Mendova se do të vdisja dhe nuk kisha asnjë ide se çfarë të bëja. Unë u tmerrova”.

Fatmirësisht, uji u qetësua shpejt dhe Dominique, e cili po studion kinesiologjinë, shkencën e lëvizjes, ishte në gjendje të kthehej në breg.

Por incidenti e la atë të tronditur – dhe vendosi të ndryshonte.

“Kisha ndjenja të forta të turpit dhe zhgënjimit, pasi kuptova se sa tmerrësisht isha jashtë formës. Krejtësisht ndryshova gjithçka pas asaj dite”.

Duke folur hapur, Dominique pranoi se ajo ka luftuar për të mbajtur një peshë të shëndetshme gjatë gjithë jetës së saj, duke shkuar në dietën e saj të parë kur ajo ishte vetëm pesë vjeçe.

“Besimi im ishte i ulët. U ndjeva shumë e pashpresë dhe fillova të fajësoj irracionalisht çdo problem në jetën time duke menduar sepse vinte vetëm sepse isha e madhe”.

Por, pas korrikut të vitit 2015, jeta e Dominique është transformuar tërësisht, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Ajo filloi duke ndërtuar trupin e saj duke shkuar në ecje, e cila u kthye në ngjitje bjeshkëve, pastaj duke vrapuar.

Tani, vetëm përmes dietës dhe stërvitjes, Dominique ka humbur peshë, edhe pse transformimi i saj e ka lënë atë me “shtresa” të tepërta të lëkurës që varen nga stomaku, shpina, krahët, kofshët, të cilën ajo dëshiron t’i ketë hequr.

Me gjithë arritjet e saj, procedura e saj klasifikohet si kozmetike, kështu që ajo do të duhet të paguajë rreth 15,000 dollarë për operacionin dhe ka ngritur një faqe fondacion për ta ndihmuar atë të grumbullojë paratë që ajo ka nevojë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!