Italia në këmbë.!Milan po e transferon dribblerin më të mirë nga Franca – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Italia në këmbë.!Milan po e transferon dribblerin më të mirë nga Franca

17:59 | 21 Shkurt 2018

Mesfushori 21-vjeçar i Lyonit, Tanguy Ndombele, është shfaqur si një nga objektivat kryesore të transferimit të AC Milan para afatit  kalimtar të kësaj vere, përcjell ORAinfo.

Informacioni i grumbulluar nga gazetari i Calciomercato.com, Daniele Longo, sugjeron se Rossonerët e shohin atë si një nënshkrim ideal, pasi ata duken të shtojnë më shumë cilësi në qendër të mesfushës së tyre.

Megjithatë, Ndombele është një lojtar shumë i lëvizshëm dhe është më shumë se i aftë për të ndihmuar shokët e tij  në sulm. Në të vërtetë, statistikisht, ai është një nga tre dribblerët më të mirë në Ligue 1./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!