Ja çfarë temperaturash na presin ditën e premte – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Ja çfarë temperaturash na presin ditën e premte

22:57 | 08 Nëntor 2018

Edhe të premten mbi vendin tonë do të mbaj mot kryesisht me diell.

Institutit Hidrometeorologjik në Kosovës ka bërë të ditur se, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

“Në viset malore temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK’së.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!