Ja cila skuadër u favorizua më shumë në Serie A nga gabimet e arbitrave – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Ja cila skuadër u favorizua më shumë në Serie A nga gabimet e arbitrave

14:36 | 16 Prill 2018

Gabimet e shumta nga gjyqtarët kanë bërë që Serie A domosdoshmërish të instaloj sistemin VAR.

Skuadra që ka përfituar më së shumti nga teknologjia ka qenë Roma e cila është favorizuar disa raste.

Ndërsa skuadra që ka pësuar nga ky sistem është SPAL.

Më poshtë është lista e skuadrave që kanë përfituar nga VAR:

Roma 6 – 1 (+5)
Napoli 4 – 0 (+4)
Atalanta 5 – 1 (+4)
Cagliari 7 – 4 (+3)
Genoa 5 – 2 (+3)
Milan 5 – 3 (+2)
Inter 4 – 2 (+2)
Chievo 2 – 0 (+2)
Sampdoria 5 – 4 (+1)
Benevento 4 – 3 (+1)
Fiorentina 4 – 4 (0)
Crotone 3 – 4 (-1)
Bologna 3 – 4 (-1)
Verona 2 – 4 (-2)
Udinese 2 – 5 (-3)
Sassuolo 0 – 3 (-3)
Torino 3 – 6 (-3)
Lazio 2 – 5 (-3)
Juventus 3 – 7 (-4)
Spal 2 – 9 (-7).

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!