Ja cili ishte lojtari i parë që e bëri festimin ‘Lionel Messi’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Ja cili ishte lojtari i parë që e bëri festimin ‘Lionel Messi’

23:01 | 10 Nëntor 2017

Festimi i Leo Messit në Bernabeu me fanellë ndaj Real Madridi ka bërë jehonë të madhe.

Ylli argjnetinas pasi kishte shënuar golin vendimtar në minutat e fundit shtesë të ndeshjes, kishte ngritur fanellën, edhe pse nuk ishte lojtari i parë që e bëri atë veprim.

Lojtari që e bëri i pari stilin me fanellë, ishte Ronaldinho në ndeshjen ndaj Milanit, transmeton ORAinfo.

Pas tij, erdhën lojtar si Juninho, Marcelo, Fekir, Messi dhe Ronaldo.

Por, ideja kishte rrjedhur nga Ronaldinho që shkoi para tifozëve të Barcelonës në ‘Camp nou’ dhe e festoi golin në atë mënyrë./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!