Ja çka ka mbetur pas sulmeve me raketa në Siri! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Ja çka ka mbetur pas sulmeve me raketa në Siri!

19:39 | 14 Prill 2018

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca.

Zyrtarët e Pentagonit thanë se sulmet kishin në shënjestër zemrën e programeve të presidentit sirian Bashar Assad për të zhvilluar dhe prodhuar armë kimike.

Ushtria siriane tha se janë hedhur mbi 100 raketa ndaj bazës ushtarake në Homs dhe qendrës kërkimore në Barzeh, pranë Damaskut.

Ndërkohë që sirianët në mbështetje të qeverisë kanë protestuar sot në qendër të Damaskut, kundër sulmit amerikan.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!