Ja kur do të nis ndërtimi i autostradës Nish-Merdarë-Prishtinë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
14 °C

Ja kur do të nis ndërtimi i autostradës Nish-Merdarë-Prishtinë

12:30 | 04 Tetor 2017

Ministrja e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihajlovic ka thënë sot se ndërtimi i seksionit të parë të autostradës Nish-Merdarë-Prishtinë, sipas planit të Qeverisë së Serbisë dhe Bankës Evropiane të Investimeve do të nis në vitin e ardhshëm, raportojnë mediat atje.

Zëvendëskryeministri serb është takuar sot me drejtorin e Zyrës së Bankës Evropiane për Investime në Ballkanin Perëndimore se e ashtuquajtura “rrugë e paqes” do të ketë një gjatësi 77.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!