Ja kur e humbasin virgjërinë njerëzit në 44 shtete të botës, do të shokoheni! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Ja kur e humbasin virgjërinë njerëzit në 44 shtete të botës, do të shokoheni!

14:42 | 06 Dhjetor 2017

Durex ka publikuar disa të dhëna që tregojnë se cila është mosha mesatare e humbjes së virgjërisë nga 44 vende të ndryshme të botës.

Vendi që e humbin më herët është Islanda me moshë mesatare 15.6 vjeç, ndërsa Malajzia në moshën 23 vjeçare.

Lista e plotë:

1.Malajzi: 23

2.Indi: 22.9

3.Singapor: 22.8

4.Kinë: 22.1

5.Tajlandë: 20.5

6.Hong Kong: 20.2

7.Vietnam: 19.7

8.Nigeri: 19.7

9.Japoni: 19.4

10.Spanjë: 19.2

11.Indonezi: 19.1

12.Poloni: 19

13.Itali: 18.9

14.Tajvan: 18.9

15.Rusi: 18.7

16.Meksikë: 18.7

17.Afrikë të Jugut: 18.7

18.Francë: 18.5

19.Mbretëri të Bashkuar: 18.3

20.Zvicër: 18.2

21.Kanada: 18.1

22.Holandë: 18.1

23.Greqi: 18.1

24.SHBA: 18

25Australi: 17.9

26.Turqi: 17.8

27.Zelandë të Re: 17.8

28.Sllovaki: 17.8

29.Gjermani: 17.6

30.Brazil: 17.4

31.Irlandë: 17.3

32.Kroaci: 17.3

33. Austri: 17.3

34.Republika Çeke: 17.2

35.Kili: 17.2

36.Belgjikë: 17.2

37.Portugali: 16.9

38.Bullgari: 16.9

39.Izrael: 16.7

40.Finlandë: 16.5

41.Norvegji: 16.5

42.Suedi: 16.2

43.Danimarkë: 16.1

44.Islandë: 15.6

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!