Ja pse shpërtheu De Rossi, tregon kush do ta shpëtonte Italinë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Ja pse shpërtheu De Rossi, tregon kush do ta shpëtonte Italinë

09:30 | 15 Nëntor 2017

Italia mungon në kualifikimin për Kupën e Botës 2018. Gjatë ndeshjes, Daniele De Rossi u nervozua  nga stoli, sepse ai nuk dëshironte të zëvendësohej, përcjell ORAinfo.

 

Daniele De Rossi absolutisht donte të krijonte kualifikimin e Kupës së Botës. Kampioni botëror i vitit 2006 duhej të shikonte në ndeshjen e vendosur kundër Italisë kundër Suedisë, por nga banka rezervë.

Kur 34-vjeçari duhej të hyjë dhe u dërgua për të ngrohur, mesfushori mbrojtës u zhvendos dhe bërtiti. “Pse duhet të shkoj në ‘ferr’? Nuk kemi nevojë për barazim, kemi nevojë për një fitore!”

Ai bërtiti në trajnerin e ndihmës së Italisë. De Rossi vazhdimisht vuri në dukje sulmuesin Lorenzo Insigne, i cili gjithashtu u ul në stol. Nuk i dihet ndoshta inkuadrimi më i hershëm i Insignes do ta shpëtonte Italinë./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!