Jeni djegur nga dielli? Kjo është kura – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Jeni djegur nga dielli? Kjo është kura

15:58 | 05 Gusht 2018

Tashmë që sezoni i plazhit ndodhet në kulmin e tij, janë të shumtë personat që janë djegur nga qëndrimi për një kohë të gjatë në diell.

Një nga përbërësit më të mirë për të rregulluar pH natyral të lëkurës, dhe për të zbehur efektin e djegies prej diellit, është uthulla e mollës.

Ky është një produkt i rëndësishëm, për të rregulluar acidet natyrale dhe për të hidratuar lëkurën, si dhe për të rigjeneruar qelizat e dëmtuara. Përzieni pak uthull molle me akull të ngrirë dhe aplikojini këto përbërës në vendet e djegura.
Mund të shtoni edhe dy lugë nga kjo përbërje në dush dhe ta mbani në lëkurë për 20 minuta. Bëjeni këtë trajtim disa herë me radhë, deri sa djegiet të jenë zhdukur dhe të mos ndjeni më dhimbje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!