Jeni duke menuar të bleni iPhone 8? Do ta ndrroni mendjen pas këtij lajmi! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Jeni duke menuar të bleni iPhone 8? Do ta ndrroni mendjen pas këtij lajmi!

16:49 | 02 Tetor 2017

Tifozët e pajisjeve të Apple më në fund morën iPhone 8, por dy klientë aziatikë tashmë kanë raportuar problemet e para në iPhone, transmeton indeksonline.

Një pronar i iPhone 8 Plus nga Tajvani ka pohon se telefoni i tij dëmtuar pas vetëm pesë ditëve nga blerja.

Raportohet se deri sa ishte duke e përdorur karikuesin iPhone 8 plus kishte pasur një shpërthim te vogël ku ekrani ishte dëmtuar.

Blerësi tjetër bleu një iPhone në Japoni dhe raportoi një rast të ngjashëm. Ai pretendon se posa e hapi paketimin gjeti se ekrani i iPhone 8 ishte i shkëputur menjëherë.

Shkaku i kësaj plasjeje është ndoshta faji i baterisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!