Jeremy Hunt emërohet sekretar i jashtëm i Britanisë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Jeremy Hunt emërohet sekretar i jashtëm i Britanisë

23:46 | 09 Korrik 2018

Kryeministrja britanike Theresa May emëroi të hënën Jeremy Hunt si sekretar të ri të Jashtëm.

Emërimi vjen pas dorëheqjes së paraardhësit të tij Boris Johnson në shenjë proteste ndaj planeve të qeverisë për një marrëdhënie tregtare të ngushtë me Bashkimin Europian.

“Mbretëresha pati kënaqësinë të miratojë emërimin e deputetit Jeremy Hunt si Sekretar i Jashtëm dhe i Çështjeve të Komonuelthit,” u tha zyra nga e May në një deklaratë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!