Jeta e çmendur e Vidalit, nga një pijanec në… – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Jeta e çmendur e Vidalit, nga një pijanec në…

11:01 | 13 Tetor 2017

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli ka zbuluar se ish-mesfushori i Juventusit, Arturo Vidal kishte nevojë për një specialist mjekësor në vitin, 2015, përcjell ORAinfo.

Gazeta njoftoi se Sampaoli i ka apeluar disa anëtarëve të ekipit të tij gjatë turneut të kenë kujdes për atw,  nw turneun të cilin Kili përfundimisht fitoi.

“Vidal ka nevojë për një specialist mjekësor,” tha ai,

“Ai pëlqen të pijë dhe ai nuk është i kontrolluar.” Kur ishim në aeroplan nga Lima, ai më pyeti nëse mund të hapte një shishe birrë që kishte blerë në aeroport.

“Unë i thashë jo, atëherë drejtorët dhe njerëzit e tjerë erdhën. Ai dhe të tjerët morën një shishe uiski me ndihmën e shoferit, të cilin unë e kisha për të hedhur edhe pse e dija se Vidal ishte fajtori”.

Vidal kishe pësuar aksident  ndërkohë që ishte nën ndikimin e alkoolit dhe iu dha një ndalim dyvjeçar, dhe Juventusi e shiti atë në Bayern Munich për 37 milionë euro plus bonuse më 28 korrik./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!