Jovanoviq: Kosova nuk mund të humbet dy herë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Jovanoviq: Kosova nuk mund të humbet dy herë

21:53 | 22 Shtator 2018

“Disa kilometra katrorë më pak ose disa kilometra më shumë nga kjo anë ose nga ana tjetër e kufirit, është triviale në raport me atë që mund të ndodhë nëse e humbim paqen”, ka vlerësuar kryetari i Partisë Liberale Demokratike (LDP) Çedomir Jovanoviq duke komentuar debatet aktuale rreth zgjidhjes së problemit Kosovë – Serbi, transmeton Koha.net.

Jovanoviq, siç përcjell FoNet, ka thënë se të gjithë duhet ta kenë të qartë se “Kosova nuk mund të humbet dy herë”.

“Për shkak të politikës së gabuar ndaj popullit shqiptar, kemi hyrë në luftë nga e cila kemi dalë me kapitullim”, ka përfunduar Jovanoviq.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!