Juve vjen me transferim të çmendur nga Barcelona – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

Juve vjen me transferim të çmendur nga Barcelona

16:41 | 16 Prill 2018

Lucas Digne 24 vjecari duket se nuk është  i kënaqur me trajtimin e ekipit të tij dhe po mendon të largohet nga Barça.

Digne nuk ka arritur të vendosë veten si rregull në formacionin e Valverdes. Ai ka luftuar për të hyrë në ekipin e parë, duke u shfaqur vetëm dhjetë herë në La Liga, nga të cilat gjashtë kanë filluar,përcjell ORAinfo.

CalcioMercato mund të zbulojë se Juventusi është alarmuar nga situata e mbrojtësit dhe tani po e mbikëqyr atë, sidomos pasi që mundësitë janë që Alex Sandro të largohet.

 

Digne do të interesohej për rikthimin në Itali dhe Fabio Paratici thuhet se i pëlqen shumë lojtarit dhe thuhet se ai e kaloi atë gjatë fushatës së Kampionatit Evropian  U-21 disa vite më parë. Dhe atëherë ishte lindur interesimi i tij për mbrojtësin./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!