Juventusi dhe Roma arrijnë një rekord në CHL – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Juventusi dhe Roma arrijnë një rekord në CHL

23:13 | 13 Mars 2018

Roma dhe Juventusi e kanë arritur një sukses të madh në Ligën e Kampionëve.

Juventusi e eliminoi Tottenhamin, ndërsa sonte, Roma e eliminoi Shakhtar Donetskun.

Kanë kaluar 11 vite që kur dy klube italiane kanë arritur në ¼-të e finales, andaj kjo padyshim që është e arritur nga dy klubet italiane, përcjell ORAinfo.

Deri më tani në Ligën e Kampionëve, kanë kaluar edhe skuadrat si, Real Madridi, Liverpool, Manchester City dhe Sevilla./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!