‘Juventusi meriton ta fitojë Champions League’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

‘Juventusi meriton ta fitojë Champions League’

18:54 | 13 Shkurt 2018

Douglas Costa këmbëngul se Juventusi e meriton të fitojë Ligën e Kampionëve, përcjell ORAinfo.

Bardhezinjtë nuk kanë fituar trofeun që nga viti 1996, duke humbur pesë finale që nga ajo kohë, duke përfshirë dy në tre vitet e fundit.

“Askush nuk dëshiron të humbasë dy finale,” tha  anësori duke folur në faqen zyrtare të UEFA-s.

“Juventusi meriton të fitojë Ligën e Kampionëve. Kjo është arsyeja pse ne do të bëjmë gjithçka dhe gjithmonë të luftojmë në mënyrën më të mirë.

“Unë mendoj që çdo klub i madh ëndërron të fitojë Ligën e Kampionëve dhe ne nuk jemi përjashtim. Ne po punojmë shumë çdo ditë për të fituar çdo garë në të cilën ne po garojmë.

“Ne jemi në Ligën e Kampionëve dhe ne duam ta fitojmë atë. Fitimi i Ligës së Kampionëve do të jetë një ëndërr e vërtetë, një ëndërr që kam pasur që nga fillimi i karrierës sime “, ka thënë Douglas./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!