Ka filluar sot Samiti i Sofjes – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Ka filluar sot Samiti i Sofjes

20:11 | 16 Maj 2018

Në kryeqytetin e Bullgarisë do të mblidhen liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe ata të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor të cilat pretendojnë anëtarësimin në union.

Por Federica Mogherini u kujdes që me Hashim Thaçin e Aleksandar Vuçiqin t’i ndajë disa llafe para fillimit zyrtar të samitit.

Nga takimi, Thaçi doli optimist e para hyrjes në takim, samitin e vlerësoi historik.

Derisa kryeministri Ramush Haradinaj që është pjesë e delegacionit kosovar gjatë qëndrimit në Sofje premtoi angazhim që kosovarët përfundimisht të mund të lëvizin pa viza.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!