Katastrofë për Milanin, e pret dënimi nga UEFA – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Katastrofë për Milanin, e pret dënimi nga UEFA

13:55 | 08 Nëntor 2018

Klubi italian Milan është sanksionuar nga UEFA si pjesë e dënimit të tyre për shkeljen e rregullave financiare të play fair.

Milan ishte me fat që të mos humbiste vendin e tyre në Ligën e Evropës, por humbja ndaj Real Betis sonte mund ta sjellë atë më afër realitetit, përcjell ORAinfo.

Sipas asaj që është raportuar nga La Repubblica sot, sanksionet e para të UEFA-s do të vijnë në ditët e ardhshme.
Para së gjithash, Milan do të gjobitet 20 milionë euro – një pagesë e rëndë për shkelje të rregullave.

Ekziston edhe mundësia që Milanit t’i mohohet mundësia për të regjistruar lojtarë të rinj për fazën e ardhshme të Ligës Evropiane.

Së fundi, një marrëveshje e re për zgjidhjen do të vihet në vend për të frenuar tejkalimin financiar të Milanos – duke kufizuar investimet në rrjedhën e sipërme dhe amortizimin. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!