KB Prishtina përshëndetet me ‘Basketball Champions League’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

KB Prishtina përshëndetet me ‘Basketball Champions League’

22:06 | 22 Shtator 2018

Klubi kryeqytetas, Z Mobile Prishtina ka humbur nga klubi holandez, Donar Groningen me rezultat 80-55 në ndeshjen kthyese të kualifikimeve për Basketball Champions League.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë përfundoi me 20 pikë epërsi për vendasit (84-64).

Në këtë ndeshje, Prishtinës i nevojitet një humbje prej së paku 20 pikë epërsi, por nuk arritën ta marrin atë dhe u eliminuan nga gara.

Çereku i parë i ndeshjes foli i gjithi në të mirë të vendasve, të cilët e fituan me rezultat të thellë 30-14.

Në çerekun e dytë Prishtina humbi me rezultat 15-10 dhe në pushim shkuan me rezultat të përgjithshëm 45-24 pra 21 pikë disavantazh.

Në pjesën e dytë, apo më saktë në çerekun e tretë klubi bardhekaltër arriti të fitojë me rezultat 18-15 dhe të ulë diferencën në 18 pikë, pranë rezultatit 60-42.

Në çerekun e fundit, ishin përsëri mysafirët që triumfuan me rezultat 20-13 dhe në fund arritën fitore me rezultat 80-55 apo epërsi prej 25 pikëve, e cila ishte e nevojshme për t’i kualifikuar më tutje në raundin tjetër.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!