Kek me molla dhe arra – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kek me molla dhe arra

20:18 | 20 Prill 2017

Përbërësit

3 vezë
1 gote sheqer
gjysme gote te çajit ujë
1 gote arra të bluara
2-3 molla
1 gote vaj vegjetal
1 luge te gjelles kanellë
1 Pluhur pjekje
2 gota miell

PËRMBI
sheqer pluhur

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin e përziejmë mirë, pastaj ia shtojmë ujin arrat dhe vajin vegjetal.

2

Pluhur pjekjen dhe miellin ia shtojmë me kujdes dale nga dale, e përziejmë mire.

3

Se fundmi ia shtojmë kanellën e përziejmë mire dhe glazurën e derdhim në enën e pjekjes.

4

Përmbi ia hedhim mollët e prera dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 grade celsius.

5

Pas pjekjes i hedhim sheqer pluhur dhe e shijojmë këtë kek të shijshëm.

6

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!