Këngëtari i famshëm bashkë me Halil Kastratin i ndërtojnë shtëpi një familje skamnore – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
10 °C

Këngëtari i famshëm bashkë me Halil Kastratin i ndërtojnë shtëpi një familje skamnore

17:07 | 18 Korrik 2018

Njerëzit nga fusha e artit janë gjithnjë më socialë me ata që kanë nevojë për ndihmë.

I tillë është treguar së fundmi reperi i njohur Trim Ademi, i njohur si Capital T.

Përmes disa fotografive të publikuara në rrjetet sociale, Kapo ka treguar se gjatë ditës së sotme është bërë bashkë me organizatën “Jetimat e Ballkanit”, teksa i kanë ndërtuar shtëpinë një familjeje në nevojë.

Në imazhet e publikuara, ai shfaqet pranë fëmijëve të familjeve skamnore, duke i ndihmuar ata me disa nga gjërat elementare.

Duket se nga fakti që kanë takuar reperin e famshëm, fëmijët janë shfaqur të buzëqeshur pas takimit me të.

Në prani të Halil Kastrati, Drejtor i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Capital T duket se e ka kryer me mjaft suksesin misionin e tij, për të cilin ishte nisur sot.

Kapo ka hedhur një fotografi në llogarinë zyrtare në Instagram nga aksioni i sotëm, nga ku ka marrë urime dhe përgëzime të shumta nga fansat për iniciativën.

🙌🏻

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!