Keni problem me internet: Ja 10 vendet me shpejtësinë më të mirë të internetit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Keni problem me internet: Ja 10 vendet me shpejtësinë më të mirë të internetit

08:55 | 17 Nëntor 2017

Një raport i ri nga Cable.co.uk ka zbuluar shpejtësinë e internetit për 189 vendeve në mbarë botën.

Këto të dhëna e renditin SHBA-në në vendin e 21, ndërsa Mbretërinë e Bashkuar të 31.
Për referencë, në fund të raportit ishte Jemeni, i cili kishte një shpejtësi shkarkimi prej 0.34Mbps, që do të thotë se do të duhen dy ditë për të shkarkuar një film HD.

Më poshtë po ju listojmë 10 vendet me shpejtësinë më të mirë të internetit në botë.

Ato janë: 1. Singapor

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 55.13Mbps

Koha për të shkarkuar një film HD: 18 minuta 34 sekonda

2. Suedi Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 40.16Mbps

Koha për të shkarkuar një film HD: 25 minuta 30 sekonda

3. Tajvan Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 34.4Mbps

Koha për të shkarkuar një film HD:

29 minuta 46 sekonda

4. Danimarkë

Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 33.54Mbps

Koha për të shkarkuar një film HD: 30 minuta 32 sekonda

5. Holandë Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 33.52Mbps

Koha për të shkarkuar një film HD: 30 minuta 33 sekonda

6. Letoni Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 30.36Mbps

Koha për të shkarkuar një film HD: 33 minuta 43 sekonda

7. Norvegji Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 29.13Mbps

Koha për të shkarkuar një film HD: 35 minuta dhe 9 sekonda 8. Belgjikë Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 27.37Mbps Koha për të shkarkuar një film HD: 37 minuta 25 sekonda 9. Hong Kong Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 27.16Mbps Koha për të shkarkuar një film HD: 37 minuta 42 sekonda 10. Zvicër Shpejtësia mesatare e shkarkimit: 26.93Mbps Koha për të shkarkuar një film HD: 38 minuta 01 sekonda

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!