Kërkohet 30 ditë paraburgim për Zekën – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Kërkohet 30 ditë paraburgim për Zekën

15:23 | 17 Tetor 2017

Prokuroria ka kërkuar 30 ditë paraburgim për Milaim Zekën, ka mësuar KTV nga burime brenda Prokurorisë.

Tashmë ka nisur seanca për caktimin e masës së sigurisë në Gjykatën Themelore të Prishtinës.

Zeka pos mashtrimit dhe shmangies së tatimit, po hetohet nga prokurori Afrim Shefkiu edhe për pjesëmarrje ose organizim i grupit kriminal të organizuar.

Partneri i tij i biznesit, Ilir Krasniqi me të cilin dyshohet se mashtruan kosovarët për viza pune në Gjermani, tashmë është në paraburgim.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!