Kështu duket në të vërtetë dashuria – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Kështu duket në të vërtetë dashuria

17:15 | 13 Nëntor 2017

Thonë se nuk ka fjalë për të përshkruar atë që ndjen një person i dashuruar.

Sikundër thonë se ca foto flasin më shumë se fjalët.

Natalia Mindru nga Rumania ka vendosur të fiksojë momentet e dashurisë mes çifteve të reja.

Seria e saj titullohet “Urban Love Stories” dhe sjell këto imazhe kaq të fuqishme.

I’m Bucharest-based photographer Natalia Mindru. I capture the raw, unabashed love between couples in a series titled Iubiri Urbane (translated, it means Urban Love Stories). This is my ode to stolen kisses, kept secrets, and unspoken words shared between lovers in a city that rarely stands still enough to notice. I’ve always felt like love and affection were very important to me.
IN THIS PHOTO: A couple photographed in December 2015. This couple embraces in an available light exposure illuminated by candles .

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!