Këta janë kandidatët për bord të Kombinatit Trepça – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Këta janë kandidatët për bord të Kombinatit Trepça

23:53 | 03 Prill 2018

Bordi Mbikëqyrës i Trepçës po shkon drejt themelimit.

Një gjë e tillë pritet të marrë hapat e fundit të formimit nesër.

Në mbledhjen e nesërme të qeverisë, pritet të votohen zyrtarët që do të jenë anëtarë emrat të Bordin Mbikëqyrës të Trepçës, shkruan lajmi.net

Aktualisht në garë janë 17 kandidatë, kurse Bordi i Trepçës duhet të ketë 9 anëtarë, sipas Ligjit për Trepçën.

Emrat e votuar në qeveri, do t’i shkojnë edhe Kuvendit për miratim.

Lajmi.net ka siguruar emrat e kandidatëve:

Naser Peci

Faruk Geci

Ardian Syla

Bislim Muqaj

Avdyl Hasani

Esat Peci

Milan Radivojeviq

Nagip Murati

Lulzim Zeneli

Refik Ramaj

Asllan Vitaku

Feriz Fetahu

Xhafer Nuli

Bajram Uka

Gani Maliqi

Remzi Sylejmani

Islam Fejza

Qazim Shala

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!